15 Ocak 2011 Cumartesi

Fashion Infection'dan Tatil İçin DVD Listesi

Bu postum benim gibi öğrenci olanlar veya bol bol boş vakti olanlar için hazırlandı. Finallerim sona erdi, benim için gönül rahatlığıyla film izleme dönemi resmi olarak başlamış oldu. Sizlere izlediğim güzel filmlerden bir liste hazırladım. Böylelikle sömestr boyunca güzel filmler izleyerek vakit geçirebiliriz.

This post is prepared for students or the ones who have many free time. My final exams have finished and the period of watching DVD with a relief started for me. I organized a list of good movies that I watched. So we can have good times with watching good movies on holiday.

1.Sleepless in Seattle

İlk filmimiz Sleepless in Seattle. Başrollerde Tom Hanks ve Meg Ryan var. Ben filme bayıldım inanılmaz tatlı bi romantik film. Üstelik Mg Ryan çok güzel, Tom Hanks de çok yakışıklı bu filmde. Meg Ryan ilk defa onunla özdeşleşen gözlüklerini takmıyor.

The first movie is Sleepless in Seattle. Tom Hanks and Meg Ryan are the protagonists of the movie. I really like the movie because it has a very sweat narrative. Also Meg Ryan and Tom Hanks are very attractive in this movie. It is the first time I saw Meg Ryan without her sunglasses.

Filmin afişindeki sözler de çok vurucu: "What if someone you never met, someone you never saw, someone you never knew, was the only someone for you?"

2. Sex and The City

2. sırada elbette ki Sex and The City var! Fashion Infection okuyucularının bu diziyi ve filmlerini izlememiş olmaları kabul edilemez! Benim için Sex and the City 1 ve 2 her zaman izlenecekler listesinin başında yer alıyor. Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Charlotte York ve Miranda Hobbes'un maceraları bu filmde devam ediyor. Carrie ve Mr. Big bu filmde evlenmeye karar veriyorlar ve bu dört kadının güzel arkadaşlığına bir kez daha hayran kalıyor ve çok eğleniyorsunuz. Üstelik filmdeki kıyafetler şahane. Bu diziyi ve filmlerini güzelleştiren unsurlardan biri de bu değil mi zaten?

Second movie is ofcourse Sex and The City! I can not imagine a reader of Fashion Infection who has not watched its series or movies! Sex and the City 1 and 2 are in my top ten list and I can watch them all the time. The adventures of Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Charlotte York and Miranda Hobbes are going on in this movie. In the first movie, Carrie and Mr. Big decides to get married and we fall in love with the girls' friendship again. There are amazing clothes on the actresses. Isn't it a characteristic of this series and the mıvies?
3. Sex and the City 2

Bunun yanında Sex and The City the Movie'yi izlemişken Sex and the City 2'yi izlemeyi sakın unutmayın. Bu filmde Carrie Bradshaw evlilik hayatından bunalıyor ve Samantha'ya katılarak dört kadın Abu-Dabi'ye tatile gidiyorlar. Burada elbette maceralar peşlerini bırakmıyor. Filmde kullanılan muhteşem kıyafetler yine göz alıcı.

By the way, don't forget to watch Sex and the City 2. In this movie Carrie gets bored of marriage and she joins to Samatha with the other girls and they go to Abu-Dhabi for a short holiday. Ofcourse adventures are included in this trip. Also in this movie, there are amazing clothes used in the movie.
4. The Notebook

4. filmimiz The Notebook. Beni en çok duygulandıran filmlerden biridir notebook. Noah'nın Allie için yaptıkları, böyle aşklar kaldı mı dedirten cinsten. Başrolleri Ryan Goslin ve Rachel McAdams paylaşıyor. 2004 yapımı olan film kitabından uyarlanmıştır. Film temelde fakir bir çocuk ile zengin kızın hikayesini konu almış fakat olay örgüsü ve anlatımı sebebiyle izlemeye değer kılınmıştır. Filmin mutlu bir sonu olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim çünkü bu unsur benim için çok önemli :) Kötü sonla biten filmlere dayanamıyorum :))

The fourth movie of the list is The Notebook. This is one of the movies that affects me. Basicly the movie focuses on the love of a poor guy and a rich girl. Ryan Goslin and Rachel McAdams are the protagonists. I would like to confess that the movie has a happy ending and I really cant stand movies that have bad endings. :)
5. Jeux D'enfants / Cesaretin Var Mı Aşka?

Bugünün 5. ve son filmi Cesaretin Var Mı Aşka?. İngilizce adıyla Love Me If You Dare ve orjinal adıyla Jeux d'enfants 2003 yapımı bir film. Başrollerde çok beğendiğim bir oyuncu olan ve Inception filminden de hatırlayacağınız Marion Cotillard ve bir başka başarılı oyuncu Guillaume Canet var. Çok eğlenceli, komik ve romantik bir film.

Today's 5th and last movie is Jeux D'enfants also known as Love Me If You Dare. It is made in 2003 and the protagonists are Marion Cotillard and Guillame Cante. I like Marion Cotillard as an actress and I remember her successful acting from Inception. Jeux d'enfants is a really funny, enjoyable and romantic movie.

P.S. Fragmanlara tıklayıp izlemeyi unutmayın / Don't forget to click Trailers and watch :))

Xoxo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...